Wirtualne biuro i wirtualny adres - jakie są różnice?

Praca zdalna jest coraz częściej wybieranym sposobem na wykonywanie służbowych obowiązków. Przyjęło się myśleć, że to chleb powszedni freelancerów, albo osób, które stawiają dopiero pierwsze kroki w biznesie. To oczywiście prawda, ale to nie oznacza, że pracy zdalnej nie wybierają również firmy dłużej istniejące na rynku. Zdarza się, że takie przedsiębiorstwa działają jedynie zdalnie, a biuro wykorzystują tylko, jeśli rzeczywiście pojawi się taka konieczność, np. podczas spotkań z klientem. Takie zmieniające się trendy dotyczące sposobu pracy sprawiły, że przedsiębiorcy chętnie decydują się na wirtualne biuro i wirtualny adres. Czy te pojęcia są z sobą tożsame?

Wirtualne biura a wirtualny adres firmy

Decydując się na wirtualne biuro, możemy korzystać z kompleksowej obsługi recepcyjnej i sali konferencyjnej. Są to profesjonalne, klimatyzowane przestrzenie, zlokalizowane w prestiżowych częściach miasta. Wirtualne biura są więc idealnym rozwiązaniem dla klientów, którzy nie chcą płacić regularnego czynszu za wynajem lokalu w najdroższym miejscu, ale jednocześnie chcą cieszyć się prestiżem, związanym ze świetnym usytuowaniem siedziby przedsiębiorstwa. Warto wiedzieć, że w pakietach oferowanych przez niektóre firmy pracujące w tej branży, znajdziemy też opcję korzystania z mikrobiur, które można wykorzystywać regularnie, jak i również sezonowo. Niektórym przedsiębiorcom, wybierającym wirtualne biuro zależy również na tym, że firma zyskuje stacjonarny numer telefonu, co pozytywnie wpływa na jej odbiór wśród potencjalnych klientów (firma wydaje się wtedy wiarygodniejsza).

Wirtualny adres to natomiast usługa, która często jest oferowana w ramach wirtualnego biura, ale może istnieć również samodzielnie. To rozwiązanie idealne dla ludzi, którzy pracują w różnych miastach albo przebywają za granicą. W takich warunkach problemem staje się określenie jednego adresu, na który przychodziłaby korespondencja. Rozwiązaniem będzie wirtualny adres. Tu również często możemy wybierać z prestiżowych lokalizacji, co podwyższa renomę naszego biznesu. W ramach wirtualnego adresu często spotkamy się z usługami dodatkowymi:

  • skanowaniem poczty;
  • przesyłaniem korespondencji na wybrany przez klienta adres;
  • każdorazowe powiadomienie o pojawieniu się nowej poczty.

Dlaczego warto wybrać wirtualne biuro i wirtualny adres?

To, którą opcję wybierzemy, wynika z naszych indywidualnych potrzeb i stylu pracy. I pierwszy, i drugi wariant jest lepszy niż rejestracja firmy we własnym miejscu zamieszkania. Po pierwsze, dbamy o swoją prywatność i nie upubliczniamy wszystkim naszego prywatnego adresu. Po drugie, unikniemy sytuacji, że nie wiemy o ważnych dokumentach, bo akurat nie przebywamy w domu (dłuższy wyjazd lub po prostu zwykły urlop). Po trzecie, unikniemy niezręcznej sytuacji, w której jeden z naszych klientów lub partnerów chce nas odwiedzić, a my nie jesteśmy przygotowani do przyjmowania takiego gościa, bo nie dysponujemy odpowiednią przestrzenią. Te wszystkie powody sprawiają, że wirtualne biuro i wirtualny adres firmy to atrakcyjna alternatywa dla rejestracji przedsiębiorstwa w mieszkaniu, i korzystają z niej przedsiębiorstwa o różnej wielkości i działające w różnych branżach.


 

 WirtualneBiuro24.COM Sp z o. o.
 

KRS: 0000779809
NIP: 7010916661
REGON: 382978801


Sąd Rejonowy dla M.St.Warszawy, XII Wydział Gospodarczy,
kapitał zakładowy 5000 zł wniesiony w całości.


Numer konta bankowego

51 1940 1076 3200 4001 0000 0000