Mikrobiuro dla małego zespołu - ile to właściwie kosztuje?

Określenie oficjalnej siedziby, w której działa nasza firma, to jeden z koniecznych kroków, aby móc zgodnie z prawem zarejestrować działalność gospodarczą. Już na tym etapie przedsiębiorca musi więc podjąć ważną decyzję - gdzie i jakie biuro wynająć? Jeśli stawia on pierwsze kroki w biznesie, wybór takiej przestrzeni może być utrudniony dość mocno ograniczonym budżetem. Jednym z rozwiązań w takich sytuacjach jest zdecydowanie się na mikrobiuro.

Mikrobiura na wynajem - dlaczego to ekonomiczna opcja?

Innym wariantem jest wybór biura w budynku, przystosowanym do działalności hadlowo-usługowej lub wynajem biura w biurowcu (wtedy zyskamy własną, dopasowaną do działalności biurowej przestrzeń). Układ pomieszczeń bardziej sprzyja pracy, niż zwykłe mieszkanie, ale tu również, oprócz ceny najmu, będziemy musieli ponosić koszty związane z zabezpieczeniem obiektu, zużyciem wody, monitoringiem itp.

Wyżej wspomniane opcje często są niedostępne dla niektórych firm, bo po prostu wiążą się ze zbyt wysokimi kosztami. Dla wielu przedsiębiorców oszczędniejszym wariantem jest wybór mikrobiura na wynajem. Jego cena uzależniona jest od:

  • wielkości przestrzeni;
  • lokalizacji;
  • miasta.
  • dodatkowych usług.

Tak wiele różnorodnych czynników sprawia, że cena może zawierać się w bardzo szerokich widełkach. Mikrobiura dla 3-osobowego zespołu to przeważnie wydatek rzędu 1600-4000 zł na miesiąc. Jeśli potrzebujemy miejsca do pracy dla sześciu osób, musimy liczyć się z ok. dwukrotnie wyższymi kosztami.

Jak dokładnie działają mikrobiura?

Mikrobiura powstały właściwie z myślą o małych firmach, które dopiero rozpoczynają swoją działalność, lub dla firm działających już od jakiegoś czasu, ale mających małą liczbę pracowników. Takie przestrzenie zlokalizowane są w biurach coworkingowych. Przestrzeń robocza, z której korzystają pracownicy, jest niewielka - to maksymalnie kilkadziesiąt metrów kwadratowych. Wielkość mikrobiur oczywiście zależy od tego, dla jakich firm są one przeznaczone. Te najmniejsze powstały dla jednoosobowych działalności gospodarczych; te większe mogą pomieścić nawet 10 pracowników. Z naszego mikrobiura korzystamy tylko my i nasi pracownicy, natomiast cały coworking ma do dyspozycji biurową infrastrukturę, z którą spotkamy się również w tradycyjnych biurach - urządzenia biurowe, obsługa recepcyjna, regularne sprzątanie. Niektóre oferty obejmują również możliwość korzystania z sal konferencyjnych oraz ochronę obiektu.


 

 WirtualneBiuro24.COM Sp z o. o.
 

KRS: 0000779809
NIP: 7010916661
REGON: 382978801


Sąd Rejonowy dla M.St.Warszawy, XII Wydział Gospodarczy,
kapitał zakładowy 5000 zł wniesiony w całości.


Numer konta bankowego

51 1940 1076 3200 4001 0000 0000